Matt Hall tökéletes repüléssel nyert a Balatonnál

Az ausztrál pilóta élete egyik legjobb repülését mutatta Zamárdiban, ami az első helyig repítette.

Hall a vállára helyezkedő óriási nyomás ellenére tökéletes repüléssel nyert Zamárdiban. Bár a legjobb négy közé is remek teljesítménnyel került be, a legjobbját csak a végére tartogatta, hiszen tudta, hogy más esélye nincs, ha még mindig szeretné megnyerni a világbajnoki címet.

Martin Sonka, a világbajnokság legesélyesebbje igazi rémálom-futamon van túl. Az utolsó menetben a cseh pilóta a csúcson volt, de a 4-es kapunál nekivágtatott egy pylonnak, ami miatt a negyedik helyre csúszott vissza.

A legjobb 4 versenye a sportág történetének egyik legizgalmasabb összecsapása volt. Pete McLeod repülhetett először. Ő Michael Gouliant ütötte ki a 8-as elődöntőben, és az utolsó repülése annyira remeknek tűnt, hogy igazából nagy baj nem történhetett volna, de a pálya határának túllépése miatt egymásodperces büntetést kapott, amivel 58.966 másodperc alatt ért a célba.

Ben Murphy repült McLeod után, aki Juan Velardét ütötte ki az elődöntőben. Jó időt ment, de G-túllépés miatt egymásodperces büntetés járt neki is. Ennek ellenére a pilóta higgadt maradt, és 0.009 másodpercet vert McLeod idejére, amivel egyből az élre ugrott. Ha Murphy és McLeod büntetés nélkül megúszták volna, a dobogó első és második fokán állhattak volna.

Hall repült harmadikként, aki Cristian Boltont ejtette ki az előző körben. Úgy tűnt, hogy mintha kicsit hibázott volna a futam elején, de gyorsan korrigált. Hall ezzel első lett a versenyben, de a legesélyesebb még hátra volt.

Sonka úgy tűnt, továbbra is remek formában van, de hozzáért egy pylonhoz, ami a cseh pilótának elég sokban került, annyira, hogy a negyedik helyen végzett, ezzel lemaradt a dobogóról.

Sonka még ezzel a teljesítménnyel is az élen áll 65 ponttal. Hall csak négy ponttal marad el mögötte, Muroya viszont most már 10 ponttal kullog mögöttük. Nemsokára jön a sorozat utolsó versenye, és nagyon hasonlóan alakul a helyzet, mint 2018-ban. Vajon ki győz majd? Csibában kiderül.